Twitterı 44 milyar dolara satın almak için teklif veren ve uluslararası kamuoyunda gündem olan Elon Musktan dikkat çekici bir açıklama geldi.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Musk, platform üzerindeki fake ve spam hesapların incelenmesinin devam ettiğini söyledi. Musk, Şu an platformdaki sahte kullanıcıların hesaplanması sürdüğü için anlaşma geçici olarak beklemede. Bu sahte kullanıcı sayısı toplam sayının yüzde 5inden daha az dedi.

Twitter konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Şirket bu ayın başında yaptığı açıklamada sahte hesapların oranının yüzde 5i geçmediğini aktarmıştı.

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Elon Musk, Twitterı alması durumunda bütün sahte hesapları ve botları platformdan kaldıracağını açıklamıştı.

Elon Muskın bugünkü paylaşımı sonrasında Twitterın hisseleri yüzde 17.7 düştü. 37.10 dolar seviyesine gerileyen hisseler, Muskın Twitterı satın alma kararını açıklandığından beri en düşük seviyeyi görmüş oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;