Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitterda Elon Musk şokunun yarattığı etki devam ediyor

Twitter sözcüsü, Muskın satın alma süreci sonrasında işe alımların durdurulduğunu, masrafları azaltacak önlemler alındığını ve iki üst düzey yöneticinin de şirketten ayrıldığını açıkladı.

Muskın satın alma süreci devam ederken Twitterın Tüketimden Sorumlu Genel Müdürü Kayvon Beykpourun bizzat CEO Parag Agrawal tarafından işten çıkarıldığı belirtildi. Gelir ürünlerinden sorumlu üst düzey isim Bruce Falckın da şirketten ayrıldığı açıklandı.

Üründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Kasım ayında Facebooktan gelen Jay Sullivanın bu iki kişinin görevini üstleneceği belirtildi.

ELON MUSK AÇIKÇA ELEŞTİRİYORDU

Elon Musk, bir süredir Twitterın yönetim tarzından hoşlanmadığını söylemişti. Sosyal medya platformu, büyüme olarak Meta gibi rakiplerinin gerisinde kalmakla eleştiriliyordu. Fakat Muskın Twitterı satın alma isteği şirket çalışanlarında işten çıkarılma ve şirket kültürünün ciddi bir biçimde değişeceğine yönelik endişeler yaratmıştı.

Wall Street tarafından çok bilinmese bile Twitter çalışanlarının yakından tanıdığı ve saydığı bir isim olan Agrawalın Muskın satın alma süreci tamamlanana kadar görevinde kalması beklenirken, daha sonraki süreçte ne olacağı ise bilinmiyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;