Dünyanın en zengin insanı olan iş insanı ve girişimci Elon Musk, 44 milyar dolara satın aldığı sosyal medya platformu Twitter için, 100 Twitter takipçisinden rastgele örnek alacağını ve kaç tane bot hesap olduğunu ölçeceğini söyledi.

Daha önce, Muskın, Twitterdan gelen haftalık bir dosyaya atıfta bulunarak, sahte veya spam hesapların ilk çeyrekte şirketin 229 milyon kullanıcısının yüzde 5inden daha azını temsil ettiğini doğrulamak için anlaşmayı duraklatmak istediği iddia edilmişti.

Daily Mailin haberine göre, Twitterı satın alması askıya alınan Musk, sosyal medya platformunu satın almak için hala kararlı olduğunu belirtti.

Musk, Kaç tane bot hesap olduğunu öğrenmek için ekibim rastgele 100 Twitter takipçisini inceleyecek. Başkalarını da aynı süreci tekrarlamaya ve ne keşfettiklerini görmeye davet ediyorum diyerek çağrıda bulundu.

1 MİLYAR DOLARLIK AYRILIK ÜCRETİ

Twitterın resmi hesabında 61,7 milyon takipçisi var, eğer raporlamalar doğruysa, bu, reklamlar için hedeflenenden 11.4 milyondan az sahte hesap olduğu anlamına geliyor. Muskın ise 92.4 milyon Twitter takipçisi var.

ABDnin eski başkanı Donald Trump ise, Muskın henüz Twitter anlaşmasını iptal etmemesinin tek sebebinin 1 milyar dolarlık ayrılık ücreti olduğunu söyledi.

Trump, Elon Muskın Twitterı bu kadar saçma bir fiyata satın alması mümkün değil, özellikle de büyük ölçüde bot ve spam hesaplarına dayalı bir şirket olduğunu fark ettiği için. Eğer o saçma milyar dolarlık ayrılık ücreti olmasaydı, Elon çoktan gitmiş olacaktı diye ekledi.

 

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;