Elon Muskın geçtiğimiz aylarda Twittera sahip olma girişimleri devam ederken, yönetim kurulundan da onay geldi. Sosyal medya devinin yönetim kurulu, birleşme sözleşmesinin tavsiye edilebilir olduğuna ve birleşme sözleşmesinin öngördüğü diğer işlemlerin adil ve Twitter ile hissedarlarının çıkarlarına uygun olduğuna karar verdi.

Musk, sıklıkla kullandığı sosyal medya platformu Twitterı satın almak için çalışmalara devam ediyor. Tesala ve SpaceX CEOsunun 44 milyar dolarlık teklifi Twitter tarafında masaya yatırılırken, Musk da spam hesaplarla ilgili bilgi talep ediyor.

Son gelişmelere göre platformun yönetim kurulundan da satış için onay geldi.

ÇÖZÜLMEMİŞ KONULAR VAR

Ancak Muskın yaptığı açıklamada, Twitterı devralmak için 44 milyar dolarlık hamlesinin sosyal ağdaki sahte kullanıcıların sayısıyla engellenmeye devam ettiğini söyledi. Musk, Katar Ekonomik Forumunda Twitter anlaşması hakkında konuştuğunda isteksiz davrandı ve bunun hassas bir konu olduğunu söyledi.

Musk, video bağlantısıyla katıldığı görüşmelere Hâlâ çözülmemiş birkaç konu var. Çözüm bekliyoruz ve bu, çok önemli bir konu dedi.

DÜNYA NÜFUSUNUN YARISINI TWITTERA BEKLİYOR

Musk, Kuzey Amerika nüfusunun yüzde 80ini ve dünya nüfusunun yarısını Twittera almak istediğini söyledi: Bu, insanlara çekici gelen bir şey olması gerektiği anlamına geliyor, açıkçası kendilerini rahatsız hissettikleri veya tacize uğradıkları bir yer olamaz veya onu kullanmayacakları bir yer olamaz.

Musk, ayrıca sık sık tartışma konularından biri haline ifade özgürlüğü için de şunları söyledi: İfade özgürlüğü ile erişim özgürlüğü arasında büyük bir fark olduğunu düşünüyorum. Kamusal bir alanda aşağı yukarı istediğinizi bağırmanıza izin var. Ancak ne söylerseniz söyleyin, tartışmalı olsa da, tüm ülkeye yayınlanması gerekmez. Bu yüzden, genel olarak Twitterın, insanların istediklerini söylemelerine izin vermesi, ancak kullanıcı tercihine göre bunu kimlerin görebileceğini de sınırlaması gerektiğini düşünüyorum.

2024teki bir sonraki ABD başkanlık seçimi hakkındaki sorulara da kimi destekleyeceğine karar vermediğini, ancak bir adayın kampanyasına 20-25 milyon dolar sağlamaya hazır olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Musk, daha önce Florida Valisi Ron DeSantisi destekleyebileceğini belirtmişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;