Elon Musk, favori sosyal medya platformu Twitterı satın almaya karar verip nisan ayında 44 milyar dolarlık bir teklif sunmuş, ancak daha sonra bot hesaplarla ilgili eksik ve yanlış bilgi verildiğini ileri sürerek bu anlaşmayı iptal etmişti.

Muskın bu hamlesiyle borsada kriz yaşayan şirket, Musk ile mahkemelik oldu. Şirket, şimdi de Muskı sabotaj ile suçluyor.

San Francisco merkezli sosyal medya devinin avukatları, davanın eylül ayına kadar hızlandırılmasını istedi ve devralma belirsizliğinin platforma her gün, her saat zarar verdiğini söyledi.

Ancak Muskın avukatları, şirketi önümüzdeki şubat ayında mahkeme salonunda hesaplaşmaya çağırdı.

Delawaredeki Chancery Mahkemesinden Şansölye Kathaleen McCormick ise, ekim ayında beş günlük bir duruşma başlatmaya karar verdi.

Twitter avukatı Bill Savitt, Musk için şunları söyledi: Sabotaj girişimidir. Twitterı çökertmek için elinden geleni yapıyor.

TWITTERI KULLANMAKTAN KENDİNİ ALAMIYOR

Musk, sosyal medya şirketi ile gerginlikler yaşasa da bir yandan da platformu kullanmaktan geri kalmıyor. Zaman zaman Twitter davası ile ilgili paylaşımlar da yapan Musk, şirketleri SpaceX ve Tesladan haberlere yer verirken takipçileri ile de etkileşimde kalmayı ihmal etmiyor.

Son olarak Dogecoinin kurucusu Billy Markus Beyninizi buluta yükleyebilseydiniz ve kendinizin sanal bir versiyonuyla konuşabilseydiniz, arkadaş olur muydunuz? diye sordu.
Muskın yanıtı ise Yaptım bile şeklinde oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;