Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan, Tesla ve SpaceX CEOsu Elon Musk, nisan ayında çok kullandığı sosyal medya platformu Twitterı satın almaya karar vermiş ve 44 milyar dolarlık bir teklif sunmuştu.

Ancak Musk, satın alma sürecinde bot hesap sayısı gibi çeşitli pürüzler çıkararak devir işlemlerini bekletmişti. Son olarak Musk, platformu satın almaktan vazgeçtiğini söyleyerek Twitterdan uzaklaşırken şirket yönetiminden de çeşitli hamleler geldi.

ÇALIŞANLARINI UYARDI

Twitter, Muska dava açtığını söylerken, çalışanlarına da anlaşma hakkında kamuoyuna açıklama yapmamaları talimatını verdi. Yönetim tarafından çalışanlara gönderilen e-postada, birleşmenin devam eden hukuki bir konu olduğu hatırlatılıyor.

Twitterın genel danışmanı Sean Edgettin cuma günü çalışanlara gönderdiği notta şu satırlar yer alıyor:

Bugün Elon Musktan sözde bir fesih bildirimi aldık ve Twitter kurulu yanıt olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı (burada Başkanımız Bret Taylorın Tweetine bakın):

Twitter Yönetim Kurulu, Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda işlemi kapatmayı taahhüt ediyor ve birleşme anlaşmasını uygulamak için yasal yollara başvurmayı planlıyor. Mahkemede galip geleceğimizden eminiz.

Bunun devam eden yasal bir konu olduğu göz önüne alındığında, birleşme sözleşmesi hakkında tweet atmaktan, herhangi bir yorum paylaşmaktan kaçınmalısınız. Mümkün olduğunca bilgi paylaşmaya devam edeceğiz, ancak bu arada paylaşabileceklerimiz konusunda çok sınırlı olacağımızı lütfen bilin.

Bunun belirsiz bir süreç olduğunu biliyorum; gösterdiğiniz sabır ve devam eden bağlılığınız için teşekkür ederiz.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;