Son yıllarda özellikle gençlerin en çok tercih ettiği sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, şimdi de kendi müzik akışı hizmetini başlatıyor olabilir.

Insiderın haberine göre; ByteDance TikTok Müzik için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine ticari marka başvurusunda bulundu. Hizmet; kullanıcıların müzik, şarkı, albüm, şarkı sözü satın almasına, çalmasına, paylaşmasına, indirmesine, şarkılar hakkında yorum yapmasına izin verecek.

ByteDancein Resso adında bir müzik akışı uygulaması hâlihazırda var, ancak yalnızca Hindistan, Brezilya ve Endonezyada kullanılabiliyor.

Ticari marka başvurusu önce Avustralyada, ardından 9 Mayısta ABDde yapıldı. Şirket ayrıca, diğer olası kullanım durumları olarak eğlence, moda, spor ve güncel olaylar alanında canlı ses ve video etkileşimli medya programlaması yayınlayabileceğini de söyledi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;