Dünyanın en zengin insanlarından biri olan teknoloji devi Mark Zuckerbergin serveti geçen yıl Forbesa göre, 64,7 milyar dolar olarak açıklandı.

Business Insiderın haberine göre, Zuckerberg, gayrimenkul konusunda savurganlık yapıyor olsa da, o ve eşi Priscilla Chan, aynı zamanda çocukların eğitimi ve tıbbi araştırmalara da yatırım yapıyor.

Milyarderin servetinin çoğu Facebooktan geliyor. Facebook, Mayıs 2012de New York Menkul Kıymetler Borsasına giriş yaptı. Zuckerberg, ana şirketi şu anda Meta olarak adlandırılan şirkette %13 hisseye sahip.

SADE AMA PAHALI GİYİNİYOR

Silikon Vadisinin diğer pek çok gözüpek adamı gibi Zuckerberg de gösterişli takım elbiseler giymiyor, kot pantolon, tişört ve kazaklarda her şeyi basit tutuyor.

Ancak, kıyafetlerinin göründüklerinden çok daha pahalı olduğu ve yüzlerce, hatta binlerce dolara satıldığı biliniyor.

Zuckerberg, nispeten ucuz araba sürmesiyle tanınır. Her ikisi de 30.000 dolar veya altında olan bir Acura TSX ve bir Honda Fitte görüldü.

Servetini kazandıktan sonra da siyah bir Volkswagen Golf GTI araba kullanmaya başladı.

SAĞLIKLA İLGİLİ ARAŞTIRMALARI DESTEKLİYOR

Zuckerberg, kar amacı gütmeyen araştırma kuruluşu Biohubın hastalıkları iyileştirmek için yaptığı araştırmalara inanıyor ve desteklemeye devam ediyor.

2018de The New Yorkera, insanların acı çektiği ve bugün öldükleri tüm önemli şeyleri temel olarak yönetebilecek veya iyileştirebilecek durumda olacağız. Halihazırda gördüğümüz verilere dayanarak, makul bir artış var gibi görünüyor dedi.

Ağustos 2020de TikTok ile rekabet etmek için tasarlanmış yeni bir Instagram özelliğinin lansmanı, hem şirketin hisse fiyatını hem de Zuckerbergin net değerini yeni zirvelere çıkardı.

Bu hamle Zuckerbergin net değerinin ilk kez 100 milyon doları aşmasına neden oldu ve onu dünyadaki 10 centi-milyarderden biri yaptı.

Forbesa göre ise bugünlerde değeri 64,7 milyar dolar olarak açıklandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;