Sıkı bir Twitter kullanıcı olsan milyarder iş insanı Elon Musk, 26 Haziran ile 27 Haziran arasında 150 binden fazla takipçi kazandı. Muskın şu anda 100.084.030 takipçisi var.

Twitterı aktif bir şekilde kullanan Elon Musk, geçtiğimiz aylarda platformu satın almak istemiş ve 44 milyar teklifle dikkat çekmişti. Henüz satın alma süreci tamamlanmasa da Muskın Twittera sahip olması an meselesi.

Bu süreçte de ünlü milyarder paylaşımlarına ve takipçi kazanmaya devam etti. Sonunda Musk, 100 milyonu aşan takipçi sayısı ile en çok takip edilen isimler arasına yerleşti.

DAHA FARKLI KULLANIYOR

Muskın Twitter kullanımı, platformda en çok takip edilen diğer hesaplardan biraz farklı. Örneğin 132 milyon takipçiye sahip olan Barack Obamanın hesabı sık sık güncellemeler yayınlıyor. Rihanna, Katy Perry ve Cristiano Ronaldo, yalnızca profesyoneller tarafından yönetilen hesaplara sahip. Instagram CEOsu Adam Mosseri ise, Instagram ile ilgili değişiklikleri paylaşıyor.

Oysa Musk, platformu bizzat kendisi kullanıyor. Sadece profesyonel hayatındaki gelişmeleri değil; güncel olaylarla ilgili düşüncelerini de dile getiriyor. Ayrıca platformda kullanılan memlere ve esprilere de tweetlerinde yer veriyor.

Muskın Twitterda takipçi sayısının100 milyonu aşması, ünlü milyarderin platformu satın alma sürecinde gündeme getirdiği bot hesaplar tartışması üzerine ayrıca dikkat çekiyor. Muskın takipçilerinin kaçının gerçek, kaçının bot hesap olduğu belli değil.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;