Tesla ve SpaceX CEOsunun başı şu sıralar Twitter ile dertte. Geçtiğimiz aylarda Twitterı satın almak için 44 milyar dolar teklifte bulunan Musk, satın alma sürecini bot hesaplar konusunda platformun şeffaf olmadığını iddia ederek durdurmuştu. Twitter bu süreçte değer kaybetmiş ve bunun üzerine de Muska dava açmıştı.

Taraflar kozlarını mahkemede paylaşmak için beklerken Musk da davayı kaybetmesi halinde hazırlıklar yapmaya başlamış görünüyor. Tesla CEOsu, davayı kaybetmesi halinde nakit ihtiyacını karşılamak için 6,9 milyar dolar değerinde hisse satarak gündeme otururken Twitterda da meraklı soruların hedefindeydi.

Bir kullanıcının Kendi sosyal platformunuzu oluşturmayı düşündünüz mü?” sorusuna cevap olarak Musk, x.com sitesini yazdı. Muskın işaret ettiği sayfaya tıklandığında sadece küçük bir x harfi çıkıyor.

Muskın belirttiği x.com, aslında 2017den beri şu anki halinde. X.com, 2000 yılında PayPal ödeme sistemi geliştiricisi Continuity ile birleşti. Musk sonunda PayPalı kurdu ve CEO pozisyonunu üstlendi.

SpaceXin kurucusu, X.comu PayPaldan duygusal değeri olduğunu belirterek geri aldığını paylaşmıştı.

Musk, Twitter ile sorunlar yaşarken kendi platformunu kurmak isteyebilir. Bunun için de şu anda seneler önce aldığı siteyi işaret ediyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;