Şu anda, bir kullanıcı WhatsApp grup sohbetinden çıkarken grupta kalan diğer kişilere gruptan ayrıldığına dair bilgi gidiyor. Ancak yakında, uygulamaya gelecek yeni özellik sayesinde bu bilgi sadece grup yöneticilerine gidecek.

Özelliğin, şifreli mesajlaşma platformunun gizliliği artırmak için aldığı bir dizi önlemin bir parçası olduğu belirtiliyor. Şirket tarafından duyurulan başka bir araç da kullanıcıların çevrimiçi olduklarını gizlemelerini sağlayacak.

WhatsApp ayrıca, kişilerin ilk açıldıktan sonra tekrar erişilemeyen mesajların ekran görüntüsünün alınmasını da engelleyen özelliği test ediyor.

MAHREMİYETİ ÖNCELİKLENDİRDİ

WhatsApp ürün müdürü Ami Vora yaptığı açıklamada şunları söyledi:

WhatsAppta, insanların yazdıkları mesajlar üzerinde daha fazla kontrol ve mahremiyete sahip olmalarını sağlayan özellikler oluşturmaya odaklanıyoruz. Yıllar içinde, konuşmalarını güvende tutmaya yardımcı olmak için birbirine bağlı koruma katmanları ekledik ve yeni özellikler, mesajları gizli tutma taahhüdümüzü yerine getirmeye devam etmemizin bir yolu.

Özelliğin, bu ay tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulması planlanıyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;