Son günlerde NASAnın da odağına aldığı konulardan biri haline gelen uzaylılar her zaman bilim dünyasının en tartışmalı sorularından biri oldu.

Yıllardır gündeme gelen kehanetlerden biri de gezegenimizin uzaylı istilasına uğrayacak olması. Elbette bu tür tahminlerde bulunan yüzlerce insan var, hatta bazıları bunun ne zaman olacağı konusunda kesin tarihler de veriyor. Örneğin; pek çok dünya olayını da doğru bir şekilde öngören bir psişiğe göre, uzaylılar bu yılın başlarında gezegenimize geliyor olabilir.

Özellikle şimdiye kadar yaptıkları isabetli tahminlerle dikkat çeken dört kişinin de uzaylıların istilası konusunda uyarması bazı kehanet meraklılarının dikkatini çekti.

BABA VANGA

Baba Vanga, 1911 ile 1996 yılları arasında Bulgaristanda yaşamış ve hayatını gelecek hakkında endişe verici tahminler yaparak geçirmiş, gözleri görmeyen bir bitki uzmanıydı.

Ölümünden önce ünlü kâhin, 2022nin sonunda uzaylıların gezegenimizde yaşam aramak için bir asteroit göndererek Dünyayı istila edeceği kehanetinde bulundu. Uzaylıların barış içinde gelmeyeceklerinin altını çizen Baba Vanga, Uzaylı gemiler Dünyaya saldıracak ve şehirleri bombalayıp insanları esir alacaklar dedi.

Baba Vanga geçmişte 11 Eylül saldırıları, 2004 tsunamisi ve Barack Obamanın seçilmesi gibi pek çok olay için doğru tahminlerde bulunmuştu.

URI GELLER

İsrailli-İngiliz illüzyonist, sihirbaz ve medyum Uri Geller da uzaylıların gezegenimizi istila etmek üzere olduğu konusundaki öngörüsünde kararlı.

Geller, geçtiğimiz günlerde Instagramda şu duyuruyu yaptı: Evrendeki radyo dalgalarını haritalayan bir ekip, saatte üç kez dev bir enerji patlaması yayan olağandışı bir şey keşfetti ve bu, gök bilimcilerin daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemiyor. Bunun bizimkinden çok daha üstün bir uzaylı zekâsıyla bağlantılı olduğuna şüphe yok. Mesajları deşifre etmeye başlayın!

Geller daha önce de uzaylıların yakında insanlarla temas kuracağını ileri sürmüştü: Muhtemelen Beyaz Sarayın bahçesine veya başka bir yere inecekler. Uzaylılarla karşılaşmalar hakkındaki tüm bilim kurgu filmlerimiz gerçek olacak.

NICK POPE

Nick Pope, bir zamanlar Birleşik Krallık Savunma Bakanlığına UFO araştırmacısı olarak hizmet etmiş bir İngiliz gazeteci. Bu yılın başlarında Blaze TVnin Indistinguishable From Magic programında konuşan UFO uzmanı, Uzaylıları bulursak ya da onlar bizi bulursa, dünya sonsuza dek değişecek uyarısında bulundu.

Pope, Eğer dünya dışı yaşam bulursak ve bu bir sinyal almaktan veya uzaylı mikropları bulmaktan daha fazlasıysa, ETdeki sevimli uzaylı gibi dostça mı olacaklar, yoksa buraya bizi yok etmeye mi gelecekler? dedi.

Başka bir profesörden alıntı yapan Pope, Bizi tehdit edebilecek herhangi bir uygarlık zaten bizden haberdardır diyerek uzaylılar konusundaki endişesini de dile getirdi.

STEPHEN HAWKING

Stephen Hawking, 2018de ölmeden önce uzaylılar hakkında oldukça ilginç şeyler söylemişti. Bilim insanı, Discovery Channela 2010 yılında yayınlanan bir belgeselde uzaylılarla temas kurmanın insanlar için olumlu bir sonucu olmayabileceğini söyledi: Bu tür gelişmiş uzaylılar, ulaşabilecekleri tüm gezegenleri fethetmek ve kolonileştirmek isteyen göçebeler olabilir. Sınırların ne olacağını kim bilebilir?

2016daki bir başka Discovery Channel belgeselinde de şunları söyledi: Uzaylılar bizi ziyaret ederse, sonuç, Kolombun Amerikaya indiği zamanki gibi olur ki bu da yerli Amerikalılar için pek iyi olmadı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;