Yeni mahkeme belgelerine göre Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çeken Elon Muskın mesajlarını ele geçirmeye çalışıyor.

Pazartesi günü şirket, Musk ile davası için ilgili dönem boyunca tüm metin mesajlarının aranmasını istediğini söyledi.

Twitter, Muskın şirketi 44 milyar dolara satın almak için nisan ayında yaptığı anlaşmadan geri çekilmeye çalışmasının ardından geçen ay dava açmıştı. Twitterın Muskın mesajlarına yönelik talebi ise pazartesi günü sunulan ve davayı denetleyen Yargıç Kathleen St. Jude McCormick tarafından henüz imzalanmayan önerilen bir emirle geldi.

Musk ve Twitter, dava için bilgi alma konusunda birbirlerini sürekli zorlamaya devam ediyorlar. Twitterın mesaj talebinden önce de Muskın spam hesaplar hakkındaki bilgi talebi için bu yılın başlarında kovulan bir yönetici ile görüşülmesine izin verilmişti.

Twitter ayrıca Muskın sözde ortakları ve sırdaşlarının mesajlarını da arıyor. Muskın sosyal çevresine bir dizi mahkeme celbi gönderen şirket, milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya ve PayPalın kurucu ortağı David Sacks da dahil olmak üzere birkaç kişiden Musk ile Twitter satın alımıyla ilgili iletişim kurmalarını istedi.

Mahkemenin ekim ayı başlarında gerçekleşmesi planlanıyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;