Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasından çekilen Elon Muska dava açtı. Şirket, Tesla’nın sahibi olan dünyanın en zengin insanlarından Muskın anlaşmaya uymasını talep ediyor.

Nisan ayında Twitterı 44 milyar dolara satın alma sürecini başlatan Elon Musk, geçen günlerde sosyal medya platformunu almaktan vazgeçtiğini bildirmiş ve şirketin borsada hisselerinin çakılmasına neden olmuştu. Musk, Twitterın sahte ve bot hesapların sayısıyla ilgili kendisini yanılttığını savunmuştu.

ŞİRKETİ ALAY KONUSU HALİNE GETİRDİ

Davayla ilgili açıklamada Twitter, Elon Musk’ın “kamuoyunda alay konusu haline getirerek şirkete zarar verdiğini” belirtti. Dava dosyasında ise Tesla hisselerinin son dönemde değer kaybettiği ve Musk’ın da bundan dolayı anlaşmadan çekilmek istediği” ifade ediliyor.

Musk ise davayla ilgili olarak Twitter hesabından Oh, ironi ifadesini paylaştı.

Bazı uzmanlar, Musk’ın anlaşmayı iptal ederken 1 milyar dolarlık ayrılık ücreti de dahil olmak üzere önemli bir yasal mücadeleyle karşı karşıya olabileceğini söylüyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;