Ethology dergisinde bu ay yayınlanan bir makaleye göre, araştırmacılar 173 uzun kuyruklu makak popülasyonunu incelerken, makakların cinsel organlarına ve kasık bölgelerine taş vurup sürtündüklerini gözlemlediler. Davranış, araştırmacıları Seks Oyuncağı hipotezine götürdü.

Business Insiderın haberine göre, araştırmacılar teoriyi çeşitli şekillerde değerlendirdiler. Genç erkeklerin yaşlı erkeklere göre davranışa katılma olasılıklarının daha yüksek olduğunu ve bunu genellikle ereksiyon gibi cinsel fizyolojik tepkilerin izlediğini gözlemlediler. Ayrıca, taşla yapılan eylemlerin, bazı diğer cinsel davranışlarla ilişkili olduğunu buldular.

YİYECEK BULMAKTA ZORLANMIYORLAR

Toplamda, araştırmacılar verilerin, davranışın cinsel olarak motive edilmiş olduğu teorisini kısmen desteklediğini söyledi.

Kanadadaki Lethbridge Üniversitesinde doktora öğrencisi ve çalışmanın yazarı olan Camilla Cenni, The New York Timesa yaptığı açıklamada, durumun, maymunların bir tür kendi kendine yönlendirilen, alet destekli mastürbasyon gerçekleştiriyor gibi göründüğü anlamına geldiğini söyledi.

Araştırmacılar, gözlemlenen makakların düzenli olarak insan gıdasına erişebildikleri bir bölgede yaşadıklarını ve bu nedenle diğer popülasyonlara göre yiyecek aramak için daha az zaman harcayabileceklerini de kaydetti.

 

 

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;