William Sachiti, İngilterenin Norwich kentindeki eski bir Kraliyet Hava Kuvvetleri üssünü satın aldı. Sahip olduğu otonom teslimat araçlarını test etmek için yeni aldığı alanı kullanan Sachitiyi bu alanda bir de sürpriz bekliyordu: Gelen nükleer bombaları tespit etmek için kullanılan hizmet dışı bırakılmış bir radar sistemi.

Çoğu milyoner servetini pahalı arabalara ve lüks teknelere harcarken, William Sachiti servetini İngiltere Norwichte Soğuk Savaş döneminden kalma bir radar istasyonu satın almak için kullandı.

İŞ İÇİN KULLANACAKTI UFO AVLAMAYA KARAR VERDİ

İngiliz girişimci Sachiti, otonom araçlarını test etmek için özel bir alan satın aldı, ancak milyoner girişimci bu alanda bonus olarak bir de radar sistemi buldu. Şimdi Sachiti, bu sistemi tamir etmeye çalışıyor ve Bunu hayata geçirmenin bir yolunu bulacağım ve insanların onu kullanmanın en iyi yolunu seçmesine izin vereceğim diyerek kendine yeni bir misyon ediniyor.

Devasa sistem, İngilterede hava savunma istasyonu olan Neatisheaddeki Kraliyet Hava Kuvvetlerinde bulunuyor.

AMES Type 84 radar ünitesi olarak bilinen bu ünite, 1962den 1994e kadar faaliyetteydi ve nükleer bombaları tespit etmeye çalıştı. Sachiti, sistemi yeniden orijinal amacı için kullanmayı planlamıyor, bunun yerine insanların modern dünyaya daha uygun bir görev bulmasını umuyor.

Sachiti, bunun için de popüler site Redditte bir post yayınladı ve bu radar sistemi ile ne yapması gerektiğini sordu. Milyoner, gelen öneriler konusunda da son derece açık fikirli bir tavır sergiledi. Eğer UFO avlanması isteniyorsa o zaman bunun için kullanılacağını belirten ünlü girişimci, Pahalı hobim UFO bulacak. Eğer dünya bunu istiyorsa, ben kimim ki yargılayacağım diyor.

Sachiti, satın aldığı bu sürprizli alan için ne kadar ödediğini açıklamasa da 2010 yılında, 4,7 milyon dolarlık bir fiyatla satışa sunulan bölge için yüklü bir harcama yaptığı tahmin ediliyor.

250 MİLYON DOLARLIK ŞİRKETİN SAHİBİ

Sachiti, boş zamanlarını dünyanın sorunlarını çözmek için kullanan bir robotist, yapay zekâ uzmanı ve girişimci. Ayrıca 250 milyon dolar değerindeki Kar-Go isimli şirketiyle, otonom araba kullanarak kargo paketlerini teslim ediyor.

Araçlar; bir adrese gidiyor, bagajını açıyor ve paketlerini teslim ediyorlar. Bu küçük araçlar şu an için sadece küçük kolileri teslim etse de aslında bu koliler kargo yükünün yüzde 80inini oluşturuyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;