Instagramda toplam 686 milyon takipçisi olan Kylie Jenner ve Kim Kardashian, pazartesi günü hikaye güncellemelerinde Instagrama TikTok olmaya çalışmayı bırak dedi.

Instagram, TikTok ile rekabet edebilmek için son zamanlarda değişiklikler yapıyor ve özellikle gençlerin tercih ettiği TikToka benzemeye çalışıyor. Ancak Meta çatısı altında bulunan sosyal medya platformunun bu hamleleri herkesi memnun etmiyor.

Instagramdaki değişikliklere son olarak ses çıkaranlar arasında da platformun bol takipçili iki kullanıcısı yer alıyor.

SNAPCHATİ BIRAKTIĞINDA ŞİRKETİN HİSSELERİ DÜŞMÜŞTÜ

Kylie Jenner ve Kim Kardashian profillerinin Hikayeler bölümünde son zamanlarda sosyal medya platformunda yayılan bir mesaj yayınladı: TikTok olmaya çalışmayı bırakın. Sadece arkadaşlarımın şirin fotoğraflarını görmek istiyorum.

Jennerın Instagramda 360 milyon takipçisi varken, Kardashianın 326 milyon takipçisi var.

2018de Jenner, uygulamanın yeniden tasarlanmasından sonra artık Snapchat kullanmadığını tweetledikten sonra, Snapchat hisselerinde yüzde 8den fazla düşüş yaşanmıştı. O zamanki tahmini kayıp, 1 milyar doların üzerindeydi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;