Geçtiğimiz yıl, gençler ve çocukların psikolojisini bozdukları için sert eleştirilerin hedefinde olan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, çocukların kaçırılmasına karşı önlem alıyor.

Amber Alarmını aktif hale getirecek olan uygulama; kayıp çocuğun fotoğrafı, açıklama ve en son nerede görüldüğü gibi bilgilere yer verecek. Özellik, kayıp çocuklar hakkında farkındalık yaratmak için Instagramın etkisinden ve erişiminden yararlanıyor.

Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi Başkanı ve CEOsu Michelle DeLaune bir basın açıklamasında, Instagram, fotoğrafların gücüne dayalı bir platform olup, Amber Alert programı için mükemmel bir seçim. Fotoğrafların kayıp çocukları aramada kritik bir araç olduğunu biliyoruz ve erişimi Instagram hedef kitlesine genişleterek kayıp çocukların fotoğraflarını çok daha fazla insanla paylaşabileceğiz dedi.

1996 yılında, dokuz yaşındaki Amber Hagerman, Teksas, Arlingtonda bisikletini sürerken kaçırıldı ve daha sonra öldürüldü. Onun adına oluşturulan uyarı sistemi aynı zamanda Americas Missing: Broadcast Emergency Responseun kısaltması.

Özellik önümüzdeki birkaç hafta içinde 25 pazarda sunulacak: Arjantin, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Ekvador, Yunanistan, Guatemala, İrlanda, Jamaika, Kore, Litvanya, Lüksemburg, Malezya, Malta, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Romanya, Güney Afrika, Tayvan, Ukrayna, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD.

Sosyal ağ, Amber Alarmını diğer ülkelere de yaymak istiyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;