The Wall Street Journalın haberine göre Metanın avukatları, şirket kaynaklarını kötüye kullandığı iddiaları üzerine giden COO Sheryl Sandbergi araştırmaya başladı. Soruşturmanın birkaç yıl geriye gittiği ve Meta çalışanlarının Sandbergin kişisel projeleri üzerindeki çalışmalarını incelendiği belirtiliyor.

Meta avukatlarının, Sandbergin vakfı Lean In ile olan ilişkilere ve en son kitabı Option Bnin tanıtımına yardımcı olmak için yaptıkları çalışmalara baktığı bildiriliyor. Şirket ayrıca Sandbergin, Facebook çalışanları hakkındaki olumsuz bir hikâyeyi ortadan kaldırmak için yaptıklarını da inceliyor.

Soruşturma ile beraber uzun süredir tartışma konusu olan hem Sandbergin hem de Mark Zuckerbergin kişisel yaşamlarının şirkete yakından bağlı olması yeniden gündeme geldi. Meta, her iki yönetici içinde kişisel güvenlik ve seyahat masrafları için her yıl milyonlarca dolar harcıyor ve kişisel projelerine yardımcı olunması için de Facebook çalışanlarını görevlendiriyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;