Geçen yıl yapısını değiştirerek Meta çatı şirketini kuran ve bünyesinde Facebook, Instagram, WhatsApp gibi platformların olduğu şirkette büyük bir deprem yaşanıyor

Facebookun kuruluş aşamasında platformun kurucusu Mark Zuckerberge destek olan ve şirketin hızlı büyümesinde pay sahibi olan Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sheryl Sandberg şirketten ayrılma kararı aldığını duyurdu.

14 yıl boyunca şirkette çalışan Sandbergin aile ve hayır işlerine ağırlık vermek istediği belirtildi. 52 yaşındaki Sanbergin Meta yönetim kurulunda görev almaya devam edeceği belirtildi.

Sandbergin resmi olarak sonbaharda görevini bırakacağı belirtilirken yerine ise Javier Olivanın geleceği kaydedildi. Geçen yıl 120 milyar dolar gelir elde eden Facebookun arkasındaki isimlerden biri olan ve şirketin kurucusu ve CEOsu Mark Zuckerbergden sonra en çok tanınan ismi olan Sandberg 2013te Lean In isimli bir kitap da çıkarmıştı.

Sandberg, Bu kararı almak kolay olmadı, 14 yıl oldu. Fakat ben yardım işlerine ve vakfıma daha çok zaman ayırmak istiyorum ifadesini kullandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;