Bir süredir Twitterı satın almak için girişimde bulunan fakat daha sonra Twitterdaki gerçek kullanıcı sayıları üzerine yaşanan anlaşmazlık sebebiyle satın alma süreci sekteye uğrayan Elon Musktan yeni bir açıklama geldi.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk, Eğer Twitter, hesapların orijinal ve gerçek kişilere ait olduğunu kanıtlarsa satın alma süreci ilk anlaşma metnindeki gibi devam etmelidir dedi.

Açıklamayı kişisel Twitter hesabından paylaşan Musk, Fakat eğer gerçek kullanıcı sayıları doğru değilse o zaman bu anlaşma rafa kalkar dedi.

Elon Musk geçen aylarda Twitterı satın almak için harekete geçmiş fakat 44 milyar dolarlık anlaşma platformdaki gerçek tekil kullanıcıların hesaplarıyla ilgili yaşanan anlaşmazlık sonrasında rafa kalkmıştı. Musk, anlaşmada fiyat indirme yolunu tercih ederken Twitter yönetimi ise Muskın kasten fiyat indirmek için karalama kampanyası yaptığını duyurmuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;