Uyguladığı sert çalışma koşullarıyla zaman zaman gündeme gelen Elon Musk, geçtiğimiz hafta Tesladaki üst düzey personele, ofiste haftada en az 40 saat çalışmadıkları takdirde kovulacaklarını söylemişti. Peki haftada bu kadar saat çalışmaktan söz eden Musk, Twitterda insanlarla kavga etmek için bu kadar zamanı nasıl buluyor?

Dünyanın en zengin insanı olan ve Twitterı satın alma süreciyle gündemden düşmeyen Musk, sosyal medyada birilerini karşısına almaktan da kavga etmekten de asla çekinmiyor

Dünya liderlerinden, milyarderlere kadar dünyanın en ünlü isimleri Elon Muskın klavyesinden geçti

Elon Muskın unutulmaz sosyal medya davalarını sizler için derledik.

Bill Gates

Dünyanın en zengin insanları Elon Musk ve Bill Gates arasında geçen diyalog, sosyal medyanın unutulmayanları arasında yerini çoktan aldı. Daha önce çevre konusunda tartışan ikili en son Muskın Bill Gates için sosyal medyadan paylaştığı hamile kadın emojisi ile gündeme geldi.

in case u need to lose a boner fast pic.twitter.com/fcHiaXKCJi

Elon Musk (@elonmusk) April 23, 2022

Muskın bu tweeti çok konuşuldu.

Vladimir Putin

Rusyanın Ukraynayı işgalinin ardından birçok ünlü ismin tepkisini çeken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Elon Muskın öfkesinden de nasibini aldı. Musk, savaşın başlamasının ardından Twitterdan Putine açık açık meydan okudu, , “Vladimir Putin’i teke tek mücadeleye davet ediyorum” dedi, ‘Bahisler Ukrayna’ya’ diye ekledi.

Musk paylaşımında Putin’in adını Rusça, Ukrayna’yı ise Ukraynaca yazdı.

Ukraynaya SpaceXin Starlink uyduları aracılığıyla internet sağlayan Musk, daha önce de ülkenin kendisini savunmasına yardımcı olmak için Ukraynaya “lazerli uzay ejderhaları” gönderme konusunda şaka yapmıştı.

Ramazan Kadirov

Putin ile mücadele eden Musk, Putinin yakın müttefiki Çeçen lider Ramazan Kadirov ile sürtüşmeden geri durur mu

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın 21’inci gününde Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ile Çeçen lider Ramazan Kadirov karşı karşıya geldi. Putine yönelik tehdide yanıt veren Kadirov, Musk’a cinsiyetçi hakaretlerde bulundu.

Kadirov, Elon Musk’ın ismine “a” eki ekleyerek Elona diyerek efemine hale getirirken, “Kibar Elona’dan vahşi Elon’a dönüşmen için kaslarını biraz daha çalışman gerekiyor” dedi, Musk’a silah talimi ve dövüş sanatları eğitimi alması gerektiğini söyledi.

Elon Musk ise “Bu teklif için teşekkür ederim ama bu kadar mükemmel bir eğitim bana çok fazla avantaj sağlar. Eğer o kavga etmekten korkuyorsa solak olmamama rağmen sadece sol elimi kullanmaya da razıyım. Saygılar, Elona” diyerek Kadirov’la dalga geçti.

Azealia Banks

Azealia Banks strikes a plea deal in boob-biting case | Page Six

Her şey sosyal medyada başlamasa da, Muskın rapçi Azealia Banks ile olan tuhaf kavgası uzun süre gündemden düşmemişti. Azealia Banks, Bütün bir haftasonu Grimesın asit etkisindeyken Twitterda saçmalayan salak sevgilisiyle uğraşmasını bekledim. sözleriyle Elon Muskın çocuğunun annesini hedef almış, hatta Muska salak demişti.

Olay burada da kalmamış, Banks, çiftin kendisini cinsel hayatlarına dahil etmek istediğini de öne sürmüştü. Çifti sürekli uyuşturucu kullanmakla suçlayan Banks, Muskın kendisini seksi bulduğuna yönelik Grimesın mesajlarını da ifşa etmişti.

Jeff Bezos

Musk, “Dünyanın En Zenginleri” listesindeki ezeli rakibi Jeff Bezosu uzun süre Twitterda diline doladı. Musk, Bezos için “Jakuzide daha az zaman geçirmeli” dedi. Musk, Bezosun mühendislik alanında yetenekli olduğunu, ama kendini biraz fazla ciddiye aldığını savundu.

Amazon chief Bezos cashes in $1.8 billion of share pile | Reuters.com

Yetmedi,  Bezos’un uzay şirketi Blue Originin son yaptığı yatırımlarla alay ederek, Lobicilik ve avukatlarla yörüngeye çıkılabilseydi şu anda Bezos, Plütonda olurdu dedi.

İkili arasındaki atışma, Bezosun sessizliğiyle son buldu

Joe Biden

Son olarak ABD Başkanı Joe Biden, dünyanın en zengin isimlerinden Tesla CEOsu Elon Musk’ın ekonomi hakkındaki kötümser açıklamasına imalı bir yanıt verdi. Biden, ABDde açıklanan istihdam verilerini değerlendirirken Muskın “Ekonomiye dair çok kötü bir hissiyatım var” diyerek şirketin iş gücünü yüzde 10 azaltacağı yönündeki açıklamasının sorulması üzerine “Kendisine Ay’a yolculuğunda başarılar diliyorum” dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;