Bilim insanları, Atlas Okyanusunun deniz tabanında açıklanamayan, gizemli delikler keşfettiler ve Facebook kullanıcılarından düz bir çizgi halinde olan deliklerin ne olabileceğini anlamak için yardım etmelerini istediler.

Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) Okyanus Araştırmaları Facebook sayfasında şunları yazdı: Tamam Facebook kullanıcıları, şu bilim insanı şapkalarını çıkarmanın zamanı geldi! Cumartesi günkü #Okeanos dalışında, bu çizgi halindeki delik gruplarından birkaçını gözlemledik. Neredeyse insan yapımı gibi görünen deliklerin etrafındaki küçük tortu yığınları onların bir şey tarafından kazılmış olabileceğini gösteriyor. Senin hipotezin ne?

60tan fazla Facebook kullanıcısı, okyanus tabanındaki belirgin, oldukça tekdüze görünen girintileri neyin yapmış olabileceğine dair bir dizi farklı teori sundu.

Bir kullanıcı, Bazı şirketler deniz tabanı örnekleri alıyor mu diye merak ediyorum. Bu, düz çizgileri ve deliklerin aralıklarını açıklayabilir. Özellikle bölgede başkalarını gördüyseniz diye yazdı.

Başka bir kullanıcı Belki bir tür yengeçtir diye yorumladı. Bir kullanıcı da mem paylaşarak uzaylılar olabileceğini ima etti.

Kaşifler; Orta Atlantik Sırtı, Azores Platosu ve Charlie-Gibbs Kırılma Bölgesi çevresindeki derin su alanlarını daha iyi anlamak için haritalama ve uzaktan kumandalı bir araç içeren bir dizi okyanus keşfi gerçekleştiriyor.

Orta Atlantik Sıradağları, Atlas Okyanusunun kuzey-güney uzunluğunu kapsar ve 10 bin mil boyunca uzanır, bu da onu dünyanın en uzun dağ dizisi ve Dünyanın en etkileyici jeolojik özelliklerinden biri haline getirir. Ancak çoğu su altında kaldığından, büyük ölçüde keşfedilmemiş durumda.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;