Bloomberg, Appleın reklamları arama sonuçlarının dışında uygulamanın diğer bölümlerinde de göstermek için çalışmalara başladı. Haber göre; Apple Haritalarda reklamları test ettiğini ve bunları Podcastler ve Kitaplar gibi diğer uygulamalarına da dahil edebileceği bildirildi.

Appleın reklam platformlarından sorumlu başkan yardımcısı Todd Teresinin, teknoloji şirketinin yıllık yaklaşık 4 milyar dolarlık reklam gelirini çift haneli rakamlara çıkarmak istediği bildiriliyor ve daha fazla Apple uygulamasında reklama yer vermenin, bu hedefe ulaşmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

Uygulamayla ilgili reklam gelirini artırmaya yönelik diğer çabalarda Apple, yakın zamanda App Storeda daha fazla reklam yayınlamayı planladığını açıkladı.

App Storea daha fazla reklam ekleme kararı hakkında yorum yapan şirket şunları söyledi: Diğer reklam tekliflerimiz gibi, bu yeni reklam yerleşimleri de aynı temel üzerine kuruldu. Yalnızca uygulamaların onaylı App Store ürün sayfalarından içerik içerecekler ve Appleın geçen yıl iOS 14.5in piyasaya sürülmesiyle desteklediği aynı sıkı gizlilik standartlarına bağlı kalacaklar.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;