Apple, artık gelenekselleşen eylül ayı etkinliklerinden sonra iPhone ve iPad güncellemelerini yayınlamayı da adet haline getirdi. Ancak teknoloji devi, bu yıl ufak bir sorunla karşı karşıya. Şirket, iPadOS 16yı bir ay geç sunabilir.

Bloombergin haberine göre; işletim sistemiyle ilgili sorunun yalnızca M1 destekli iPadlerde kullanılabilecek olan Stage Manager çoklu görev aracıyla ilgili olduğunu belirtiyor. Bu özellik; kullanıcıların pencereleri yeniden boyutlandırmasına ve pencerelerin üst üste binmesine olanak tanır. Ancak, beta sürümünü deneyenler özellikte sorun olduğunu söylüyor.

Teknoloji haberleri yayınlayan Engadgettan Nathan Ingraham, iPadOS 16 ön izlemesinde, Bitmemiş haliyle, Stage Manager biraz pürüzlü. iPadimi harici bir ekranla kullanırken, sistem çöktü ve beni ana ekrana geri attı, bu da açıkçası üretkenlik kazanımlarını öldürüyor. Pencerelerini yeniden boyutlandırırken uygulamalarda da tuhaflıklar yaşanıyor dedi.

Daha önce, Appleın USB-C bağlantı noktasına ve M2 destekli bir iPad Proya sahip geliştirilmiş bir temel model de dahil olmak üzere bu yıl için yeni iPadler hazırladı belirtilmişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;