Geçtiğimiz haftalarda Apple çalışanlarını ofise çağıran ve uzaktan çalışmayı artık geride bırakmayı hedefleyen Cook, bu kararıyla çok sayıda tepki almıştı. Çalışanlardan bir kısmı ki üst düzey yöneticiler dahil, bu karar istifa ile yanıt verirken yeni bir Covid dalgası yüzünden Cookun bu kararı da uygulamaya tam anlamıyla geçemedi.

Apple CEOsu şimdi, uzaktan çalışmanın rolünün henüz kesinleşmediğini söylüyor.

New Yorktaki TIME 100 sempozyumunda konuşan Cook, uzaktan çalışmanın deneylerin anası olduğunu belirtirken, Bir pilot uygulama yürütüyoruz ve bu iki dünyanın en iyisini bulmaya çalışıyoruz diye ekledi.

Cook, kişisel tercihinin yüz yüze görüşmeler olduğunu söylerken, sanal etkileşimlerin daha olduğunu söylemediğini ancak farklı olduğunu belirtti.

Cook, hem yüz yüze hem de sanal etkileşimin güçlü yönlerinden yararlanan bir model bulmak istediklerini ve nihai modelin şu anda kullanılandan oldukça farklı görüneceğini söyledi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/bilim-teknoloji.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;